Pre dcéru všetko !

Autor: Gizela Kevélyová | 25.11.2015 o 11:41 | Karma článku: 11,49 | Prečítané:  8285x

Pre dcéru všetko - Boris Kollár a jeho pomoc pre moju dcéru Mišku !  Je to článok o našej strastiplnej ceste a vrtkavom osude !

Pre dcéru všetko!

Moja 19 ročná dcéra Miška ochrnula počas letnej brigády na Cypre. Z minúty na minútu prestala cítiť celé telo a musela byť napojená na pľúcnu ventiláciu. Keď sme sa to dozvedeli, zrútil sa nám svet. Hneď sme vycestovali za ňou, kontaktovali sme slovenské veľvyslanectvo a pán konzul nám bol plne k dispozícii. Bola hospitalizovaná v Nikózii, uvedená do umelého spánku, intubovaná a od krku dole nehybná. Diagnóza: Ischémia miechy pri stavci C1-C2. Príčina je dodnes neznáma...

Miška nikdy predtým vážnejšie chorá nebola, bolo to dievča plné života, elánu, mala plány... Na Cyprus sa vybrala na brigádu, lebo si chcela zarobiť na svoj sen (výlet do New Yorku). Nechcela zaťažiť rodinný rozpočet. Chcela sa sama pričiniť o to, aby mohla cestovať, zarobiť si peniažky.

Po piatich dňoch v cyperskej nemocnici sme ju previezli na Slovensko, do novozámockej nemocnice. Lenže lekári boli bezradní. Nikdy sa s takouto diagnózou nestretli. Prognózy boli viac ako zlé(ochrnutie od krku dole a dýchal za ňu prístroj). Nedávali nám žiadnu nádej!

Lenže Miška je bojovníčka a my sme si povedali, že sa postavíme osudu a nenecháme dcéru v takomto stave! Obrátili sme sa s prosbou o pomoc do celého sveta. Od Švajčiarska, Rakúska počnúc až po Čínu a Indiu. Samozrejme sme hľadali pomoc aj doma, na Slovensku.

Lenže tu doma o 19 ročné dievča nemal nikto záujem. Nie je dcérou prominenta, politika. Nikto neprejavil záujem pomôcť!!! Písali sme prosby cez všetky portály aj Facebook. Oslovila som politickú stranu Sieť, ktorej som bola členkou, ale nič. Každý sa od nás odvrátil. Boli sme zúfalí . Až raz mi priateľka napísala, že Miške sa ozval Boris Kollár. V prvej chvíli som tomu neverila. „Ten Boris Kollár?“ pýtala som sa jej. „ Áno chce vám pomôcť, čítal na Facebooku vaše prosby a aj ja som mu povedala o Miške.“ hovorila moja priateľka Veronika.

Jedine Boris vyzýval nášho ministra zdravotníctva, premiéra, prezidenta, aby pomohli Slovenke. Ale bohužiaľ bez odozvy!!!

Boris pomohol už tým, že udržiaval v Miške nádej, že sa vylieči. Len musí cvičiť a „makať“, ako jej často písal. Miška mu posielala všetky svoje malé úspechy. Keď pohla prstom na ruke, keď sa začala hýbať, dýchať, hovoriť. Bola to pre nás neskutočná vzpruha a pre Mišku motivácia.

Keď sa Miškin prípad stal mediálne známy,  vtedy keď to zaklincovala Všeobecná zdravotná poisťovňa a neschválila nám liečbu v rehabilitačnom zariadení v Kováčovej, sa ozvali aj ďalší s ponukou o pomoc. Parlamentní poslanci za stranu Most-Híd na čele s Bélom Bugárom a ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom. Ponúkli sa, že pomôžu, aby mohla Miška rehabilitovať v súkromnom rehabilitačnom zariadení v Piešťanoch, kde tracheostomia nebola kontraindikácia . Keď jej spolužiaci vysnívali pobyt v tomto zariadení, v relácii Vila Rozborila (V siedmom nebi), tak nám svitla nádej.

S Borisom sme v kontakte stále, informuje sa o Miškinom zdravotnom stave. Pomohol nám s finančným zabezpečením biologickej liečby pre našu dcéru. Navštívil ju v rehabilitačnom zariadení v Piešťanoch.

Sme veľmi vďační všetkým, ktorí nám pomohli a pomáhajú. Sú to ľudia s veľkým srdcom!!! No ten kto sa ozval a pomohol ako prvý bol práve Boris Kollár. My sme mu do konca života za toto veľmi vďační!

To či Boris bude dobrým politikom ukáže až čas, no že je dobrým človekom nám dokázal už mnohokrát.

Pomohol dievčaťu, ktorému v danej chvíli štát ukázal chrbát!

Ďakujeme Boris!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?